Stavba domu v Thajsku? Některá fakta, která byste měli vědět
- Alejandro T. Derosa
- Nov 19, 2021
- 2 min read
Bude mít váš dům důchodců v Thajsku dvě patra nebo jedno patro?
To je možná nejdůležitější faktor určující náklady a čas potřebný k postavení vašeho domu v Thajsku. Až do nedávné doby byly thajské domy tradičně navrhovány s obytným prostorem vyvýšeným ze země na dřevěných nebo betonových sloupech nebo „sloupech“, jak je Thajci označují. Normální thajský dům může být postaven řekněme s tuctem sloupků uspořádaných do matice tři krát čtyři, a tomu se říká „dvanáct sloupků“.
Náš vlastní dům v Pakchongu (Pak Chong), kam plánujeme odejít do důchodu, v Thajsku, je "šestnáct poštovních domů" (4 x 4 sloupky) a horní patro obsahující obytné prostory je 3 metry nad úrovní přízemí. To je mnohem obtížnější postavit a dražší než jednopodlažní dům s veškerým ubytováním v přízemí.
Rozdíl mezi thajským dvoupodlažním domem a západním je tento: -
Západní dům má obvykle obytné prostory v přízemí a ložnice ve druhém patře.
Thajský dům má obytné prostory a ložnice ve druhém patře. Pokud má přízemí vůbec nějaké místnosti, bylo by pravděpodobně užitkovým prostorem.
Tradice zvýšeného bydlení v thajských domech sahá stovky let zpět a existují dva důvody, proč se tato tradice vyvinula: -
1) Pokoje vyšší než v přízemí byly bezpečnější před lovícími zvířaty, jako jsou lvi a tygři, kteří v té době převládali.
2) Velká část Thajska je plochá a náchylná k záplavám. Dům vyvýšený na kůlech (sloupcích) je bezpečný před povodní.
Můj manžel nepochybně chtěl poštovní dům a já ho zbožňuji, ale stejně šťastná bych byla s jednopodlažním domem. Můj manžel platí cenu za své rozhodnutí mít tradiční thajskou poštu, pokud jde o dodatečné náklady a delší dobu výstavby.
Pečlivě si proto rozmyslete, zda skutečně musíte mít poštovní dům, nebo zda můžete rezignovat na jednopodlažní stavbu, jejíž výstavba bude levnější a rychlejší.
Koupelna s vanou nebo jednoduchou sprchou pouze pokoj
Toto je další volba, která bude určovat cenu a čas na vybudování vašeho domu důchodců, a opět je to thajské ve srovnání se západním subjektem.
Tradiční styl a typické thajské domy obvykle nejsou navrženy s vanou, jak je zvykem v západní koupelně. Ve skutečnosti můj manžel, který je Brit, nechtěl mít vanu, protože se nekoupe. Rád se sprchuje, takže z tohoto důvodu chtěl mít jednoduchou sprchu.
Na Thajce zvláštní, miluji relaxaci ve vaně naplněné horkou vodou a těmi aromatickými koupelovými solemi nebo bublinkovou koupelí. V důsledku toho můj manžel souhlasil s instalací vany. Vzhledem k tomu, že chtěl mít sprchový kout, budeme mít dvě 'koupelny', jednu pro mě s vanou, WC a umyvadlem, druhou sprchový kout s umyvadlem a sprchou pouze. Ještě jednou, volby jsou provedeny jako výsledek položení otázky 'Pro koho je dům?'
If you need any kind of information this topic click here: bydlení
Comments